• Założenie firmowego profilu na Facebooku

  Marketing i Branding, Internet

  Jak założyć konto firmowe na Facebooku?

  Autor: Monika Loryńska

  Profil marki na Facebooku ma co druga firma - dziś już bardzo wiele osób zdaje sobie sprawę, jak potężnym narzędziem sprzedażowym jest Facebook.

  Tak więc, pokażę Ci teraz, Drogi Czytelniku, jak założyć konto Twojej firmy (tzw. Fan Page), a także co zrobić, aby przyciągnąć uwagę ludzi.


  Pierwszym krokiem jaki trzeba zrobić to wejść na stronę https://www.facebook.com/pages/create.php
  i wybrać kategorię Strony.

   

  Zakładanie firmowego fan page'a na Facebooku

   

  Następnie pojawi się lista rozwijana - wybieramy branżę, uzupełniamy nazwę profilu i akceptujemy regulamin.

  Teraz pojawi nam się taki formularz do wypełnienia:

  Zakładanie konta firmowego na Facebooku

  Musimy teraz podać wszystkie wymagane informacje

  W pierwszym kroku podajemy informacje ogólne o stronie - czego dotyczy, dla kogo ona jest itp. Uwaga! Te informacje będą widoczne przez użytkowników, więc starajmy się napisać coś zachęcającego o firmie.

  W drugim polu wpisujemy adres strony www firmy.

  Ostatnie pole w tym kroku to wpisanie unikalnego adresu na Facebooku. Docelowy adres będzie wyglądał tak: www.facebook.com/TwojaStrona, więc adres powinien być przemyślany. Uwaga! Może być problem, żeby go później zmienić, więc przemyśl to dobrze!

  Jeśli okaże się, że nazwa, jaką sobie wymyśliłeś jest już zajęta przez kogoś innego, wyświetli się komunikat z błędem na czerwono i trzeba będzie wybrać inną nazwę.

  Zakładanie profilu na Facebooku

  Kiedy ten krok mamy już uzupełniony, możemy kliknąć niebieski przycisk Zapisz informacje. Następnie klikamy u góry formularza zakładkę "2. Zdjęcie profilowe".

  Konfiguracja konta firmowego na Facebooku

  Możemy tutaj wgrać zdjęcie z naszego komputera bądź podlinkować zdjęcie, które mamy gdzieś na serwerze - trzeba tu podać dokładną ścieżkę.

  Zdjęcie profilowe na Facebooku

  Zdjęcie powinno mieć wymiary 180 x 180 pixeli

  Trzecim krokiem jest dodanie strony do Ulubionych - to jest tylko dla naszej wygody, aby mieć stronę zawsze widoczną z lewej strony w czasie przeglądania Facebooka.

   Jak skonfigurować Fan Page?

  Klikamy teraz ostatni, czwarty krok "Preferowana grupa odbiorców" i tutaj wybieramy sobie osoby, do których chcemy dotrzeć.

  Zakładanie Fan Page

   

  Pierwsze pole, jakie musimy wypełnić to "Lokalizacja". Tutaj mamy do wyboru kilka opcji.

  Kombinacje mogą być różne - jeśli nie zależy nam na konkretnej lokalizacji, to możemy zostawić to miejsce puste. Jeśli zaś chcemy, żeby to były osoby z Warszawy, to wybieramy pierwszą opcję "Wszyscy w tej lokalizacji" i w polu poniżej zaznaczamy "Uwzględnij" i wpisujemy Warszawa. Pojawi się mapka i można jeszcze dodatkowo wybrać osoby znajdujące się przykładowo do 40 km od Warszawy. Trzeba się chwilę pobawić tymi ustawieniami i dobrać coś odpowiedniego dla siebie.

  Strona firmowa na FB jak ją skonfigurować

  Możemy też wykluczyć pewne miejsca jeśli np. nie chcemy żeby obywatele jakiegoś kraju mogli oglądać nasz profil.

  Facebook Fan Page zakładanie

  Niżej wybieramy wiek osób, płeć, zainteresowania oraz język. Po uzupełnieniu klikamy Zapisz.

  Gratulacje! Udało Ci się założyć profil firmowy Twojej marki!

  Tak wygląda na początku utworzona strona - teraz należy ją uzupełnić w taki sposób, aby była atrakcyjna dla potencjalnych klientów. Dodajmy również zdjęcie w tle tzw. Cover Photo (rozmiar 828 x 315 pixeli)

   

  Profil firmowy na Facebooku

   

  Facebook proponuje nam tu kilka metod na wypromowanie swojej strony np. Zaproszenie Znajomych - najpierw jednak musimy pouzupełniać inne rzeczy, aby strona wyglądała ciekawie i dostarczała konkretnych informacji o tym, kim jesteśmy i co chcemy przekazać. Warto też mieć na początku już kilka wpisów, aby przyciągnąć uwagę i żeby nie wyglądało, że ta strona powstała 3 minuty temu ;)

  Na przykładzie BMW można zobaczyć, jak diametralnie zmienia się wygląd Strony po dodaniu kilku grafik.

   

  Zakładanie firmowej strony na FB

   

  Wejdźmy teraz w zakładkę „Informacje” (po lewej stronie pod "Strona główna") - tutaj musimy uzupełnić najważniejsze dane o firmie.

  Wpiszmy co robimy, gdzie się mieścimy, w jakich godzinach pracujemy oraz adres naszej oficjalnej strony internetowej. Udostępnijmy tak dużo informacji, jak tylko możemy, aby wzbudzić zaufanie do naszej firmy.

   

  Strona firmowa Facebook

   

  Warto pochodzić jeszcze po innych zakładkach i rozeznać jakie mamy możliwości. Wejdźmy też w Ustawienia po prawej stronie u góry.

  Facebook profil marki

  Można tu np. włączyć filtr wulgaryzmów lub wyłączyć opcję prywatnych wiadomości. 

  Zakładka "Role na stronie" pozwala nam dodać inne osoby np. pracowników, którzy będą mogli dodawać nowe posty na profil firmowy (nikt z użytkowników nie będzie widział kto jest administratorem ani kto będzie publikował posty).

   

  Fan page marki

   

  Kiedy już dopasujesz ustawienia do swoich potrzeb, czas, aby zaintrygować odbiorców treścią na Twojej Stronie.


  W innym wpisie piszę dokładniej o tym, co powinniśmy, a czego nie powinniśmy robić, aby nawiązać dobry kontakt z naszymi "Fanami".

  No i oczywiście zapraszamy do dyskusji na naszym firmowym Fan Page'u :-)
  Umieszczamy tutaj dużo wartościowych porad związanych z marketingiem, a także można nas lepiej poznać i zapytać o poradę związaną z promocją własnej firmy.

  Facebookowy profil marki

   

  Wpis zaktualizowany 25.08.2016

   

  Twoja kolej

  Czy ten post był pomocny ? Czy udało Ci się założyć swój fanpage ? A może masz jakieś pytania ? Podziel się z nami w komentarzach pod tym wpisem!

  Chcesz wiedzieć więcej o marketingu i promocji własnego wizerunku ? Połącz się ze mną na Twitterze i zostań naszym fanem na Facebooku.

   

Skomentuj

Przeczytaj również

 • Paweł Tkaczyk Zakamarki marki KONKURS

  Marketing i Branding, Książki

  Paweł Tkaczyk Zakamarki marki KONKURS

  Książka, którą tu prezentuję, powinna stać się biblią każdego marketingowca i każdego właściciela firmy. A także jego żony i teściowej.

  Bo, jak pisze Paweł Tkaczyk, autor książki: na marketingu znają się wszyscy i dlatego większość biznesów upada w ciągu pierwszych kilku lat działalności

 • Facebook Timeline - duże zmiany dla firm

  Marketing i Branding, Internet

  Facebook Timeline - duże zmiany dla firm

  Już niedługo, bo 30 marca, za sprawą nowej usługi Facebooka, wszystkie strony firmowe całkowicie zmienią swój wygląd. Co się zmieni i jak się na to przygotować – o tym dzisiaj. Na początek tylko powiem, że zmiany wcale nie są takie groźne, jak może się to wydawać, a wręcz z marketingowego punktu widzenia, są to zmiany na lepsze. A ponieważ są to zmiany obowiązkowe dla każdej firmy, postaram się je w miarę dokładnie omówić. Nowości na...