• Założenie firmowego profilu na Facebooku

  Marketing i Branding, Internet

  Jak założyć konto firmowe na Facebooku?

  Autor: Monika Loryńska

  Ten temat był już właściwie podejmowany na naszym blogu w ubiegłym roku, ale od tamtej pory Facebook wprowadził sporo zmian.

  Tak więc, pokażę Ci teraz, Drogi Czytelniku, jak założyć konto Twojej firmy (tzw. Fan Page), a także co zrobić, aby przyciągnąć uwagę ludzi.


  Pierwszym krokiem jaki trzeba zrobić to wejść na stronę https://www.facebook.com/pages/create.php
  i wybrać kategorię Strony.

   

  Zakładanie firmowego fan page'a na Facebooku

   

  Następnie pojawi się lista rozwijana - wybieramy branżę, uzupełniamy pozostałe wymagane pola i akceptujemy regulamin.

  Tak wygląda na początku utworzona strona - teraz należy ją tak uzupełnić, by była atrakcyjna dla potencjalnych klientów.

   

  Profil firmowy na Facebooku

   

  Facebook proponuje nam tu kilka metod na wypromowanie swojej strony np. Zaproszenie Znajomych - najpierw jednak musimy pouzupełniać inne rzeczy, aby strona wyglądała ciekawie i dostarczała konkretnych informacji o tym, kim jesteśmy i co chcemy przekazać.

  Zacznijmy od dodania logo lub grafiki firmowej, czyli spójnych elementów, które będą kojarzone z innymi działaniami marki.

  Dopuszczalna szerokość obrazka to 180 pikseli, natomiast wysokość jest dowolna.

  Na przykładzie BMW można zobaczyć, jak diametralnie zmienia się wygląd Strony po dodaniu kilku grafik.

   

  Zakładanie firmowej strony na FB

   

  Wejdźmy teraz w zakładkę „Informacje” (po lewej stronie pod "Tablicą") - tutaj musimy uzupełnić najważniejsze dane o firmie.

  Wpiszmy co robimy, gdzie się mieścimy, w jakich godzinach pracujemy oraz adres naszej oficjalnej strony internetowej. Udostępnijmy tak dużo informacji, jak tylko możemy, aby wzbudzić zaufanie do naszej firmy.

   

  Strona firmowa Facebook

   

  Warto pochodzić jeszcze po innych zakładkach i rozeznać jakie mamy możliwości. Zakładka "Zarządzaj uprawnieniami" pozwala nam określić, co chcemy by było publikowane i jakie ograniczenia chcemy zastosować - możemy np. blokować wulgaryzmy.

  Z kolei zakładka "Zarządzaj administratorami" umożliwia nam, aby administratorem ustanowić jednego lub kilku naszych pracowników, dzięki czemu oni też mogą aktualizować stronę.

   

  Fan page marki

   

  Kiedy już dopasujesz ustawienia do swoich potrzeb, czas, aby zaintrygować odbiorców treścią na Twojej Stronie.


  W jednym z następnych wpisów piszę dokładniej o tym, co powinniśmy, a czego nie powinniśmy robić, aby nawiązać dobry kontakt z naszymi "Fanami".

  A tymczasem jeszcze jedna informacja, która może się Tobie przydać - kiedy liczba Twoich fanów przekroczy 25, możesz starać się o indywidualny adres do Twojej strony np. facebook.com/TwojaFirma zamiast rzędu nic nie znaczących cyferek.

  Jak to zrobić ? Wystarczy wejść na stronę http://www.facebook.com/username/ i wybrać nazwę jaką chcemy. Facebook podpowie Ci, czy ta nazwa jest jeszcze wolna.


  No i oczywiście zapraszamy do dyskusji na naszym firmowym Fan Page'u :-)
  Umieszczamy tutaj dużo wartościowych porad związanych z marketingiem, a także można nas lepiej poznać i zapytać o poradę związaną z promocją własnej firmy.

  Facebookowy profil marki

   

  Twoja kolej

  Czy ten post był pomocny ? Czy udało Ci się założyć swój fanpage ? A może masz jakieś pytania ? Podziel się z nami w komentarzach pod tym wpisem!

  Chcesz wiedzieć więcej o marketingu i promocji własnego wizerunku ? Połącz się ze mną na Twitterze i zostań naszym fanem na Facebooku.

  Podobne wpisy:
  Jak wykorzystać serwis Pinterest w marketingu?
  Na czym polega marketing na Facebooku?
  Jak wykorzystać YouTube w marketingu firmy?

   

Skomentuj

Przeczytaj również

 • 13 darmowych aplikacji biznesowych na Androida

  Biznes, Internet

  13 darmowych aplikacji biznesowych na Androida

  Kiedyś pisałam o tym, że zamiast smartfona preferuję telefon tylko do dzwonienia bo bałam się o swoją produktywność. W jakim ja byłam błędzie! Od paru tygodni jestem właścicielką smartfona i, jak się okazuje, wbrew moim wcześniejszym obawom, znacznie przyśpiesza on moją pracę! Teraz widzę, ile czasu można efektywnie wykorzystać czekają na kogoś bądź korzystając z publicznych środków transportu. Mogę np. odpisać szybko na maila, zanotować ważny pomysł,...
 • Facebook Timeline - duże zmiany dla firm

  Marketing i Branding, Internet

  Facebook Timeline - duże zmiany dla firm

  Już niedługo, bo 30 marca, za sprawą nowej usługi Facebooka, wszystkie strony firmowe całkowicie zmienią swój wygląd. Co się zmieni i jak się na to przygotować – o tym dzisiaj. Na początek tylko powiem, że zmiany wcale nie są takie groźne, jak może się to wydawać, a wręcz z marketingowego punktu widzenia, są to zmiany na lepsze. A ponieważ są to zmiany obowiązkowe dla każdej firmy, postaram się je w miarę dokładnie omówić. Nowości na...